
Baba FDM – Újszülöttek, babák, kisgyermekek kezelése
Terapeuta: Szikszai Csaba
Ferdén tartja a buksiját? Sírós, nem alszik jól éjjel? Van egy kedvenc oldala, sokat nézelődik csak az egyik irányba? Lerugdalja a zoknit? Nem szeret öltözködni? Emésztési problémái vannak? Nem szeret a hasán vagy a hátán feküdni? Sokat bukik? Késik a fordulás, kúszás, mászás vagy esetleg kimaradt valami a mozgásfejlődésből? Farfekvéses vagy esetleg császáros volt? Indokolatlanul sír, nyugtalan?
A fenti problémák sikeresen kezelhetőek a Frank Römer (német oszteopata) által kifejlesztett Baba FDM terápia segítségével. A módszer a kötőszövetben, a fasciában létrejött diszfunkciókon alapul, melyek javításával hatékonyan es gyorsan lehet segíteni a babák mozgásfejlődését.
A terápia fontos pillére a szülő részletes kikérdezése, ill. a baba spontán mozgásainak figyelése mellett speciális tesztek elvégzése alapján következtetünk a diszfunkciók meglétére.
Fontos, hogy születés után minél hamarabb lássa a babát FDM-terapeuta, hogy még a tünetek megjelenése előtt kiderüljön, van-e valamilyen diszfunkció. Így megelőzhetőek lennének a későbbi problémák.
Egy vizsgálat alkalmával el lehet dönteni milyen elváltozás állhat a probléma hátterében, kezelhető-e Baba FDM-mel, vagy más típusú terápiára van szükség.
Mikor segíthet a Baba FDM?
- zavart terhesség (pl.: betegség, gyógyszeres kezelés)
- elhúzódó, nehéz vagy eszközös szülés (fogó vagy vákuum használata)
- császármetszéses baba
- ferde nyak, fejét nehezen vagy ferdén tartó baba
- ha van olyan testhelyzet, amit nem szeret (pl. hason feküdni)
- vagy szereti ha kézben cipelik de sír, ha leteszik
- nyugtalan, látszólag ok nélkül sokat síros baba
- puffadás, fájdalmas székelés, székrekedés
- aszimmetrikus fordulás, kúszás, mászás
- gerincferdülés
- mozgás és egyensúlyzavarok
- lábujjhegyezés